Publikacijos | Ferbanat-Labs.com
16994
page-template-default,page,page-id-16994,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

FERBANAT L publikacijos spaudoje

Žemdirbystės iššūkius įveikti padeda ir organiniai biostimuliatoriai

2018 m. lapkričio 7 d.

Kintantis klimatas, besikeičiantis žemdirbystės intensyvumas daro įtaką dirvožemio sudėčiai ir potencialui. Todėl žemdirbiai, siekdami išvengti neigiamų intensyvaus cheminio ūkininkavimo padarinių, griebiasi įvairių tausojančiosios žemdirbystės variantų. Pastaruoju metu darosi vis populiaresni augalų biostimuliatoriai, kurių pasiūla rinkoje yra labai didelė. Kaip išsirinkti geriausius preparatus ir kaip juos įterpti į bendrą tręšimo sistemą? Apie tai kalbamės su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Sodininkystės ir daržininkystės instituto. Daržininkystės technologijų sektoriaus vedėju Vytautu Zalatoriumi.

Patikima pagalba augalams ir dirvožemiui

2017 kovo 29d.

Taikant intensyvias lauko augalų auginimo technologijas, naudojant daug mineralinių trąšų ir pesticidų, nesilaikant sėjomainų, neišvengiamai blogėja dirvožemio būklė: didėja dirvos tankis, blogėja struktūra, susidaro nepalankios sąlygos dirvoje vykstantiems mikrobiologiniams procesams. Ilgainiui dirva pradeda degraduoti, o derliai – mažėti. Be to, esant mažam dirvos biologiniam aktyvumui, prastai skaidosi augalinės liekanos. Dalis mineralinių trąšų lieka nepanaudotos augalų, taip užteršdamos ne tik dirvožemį, bet ir vandenį bei atmosferą.

Biologiniai stimuliatoriai – alternatyva cheminiams preparatams žemės ūkyje?

2018 m. gruodžio 13d.

2018 m. gruodžio 11 d. LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institute vyko seminaras „Natūralios kilmės biologinių preparatų bei augalų apsaugos priemonių panaudojimas šiuolaikinėse žemės ūkio produktų auginimo technologijose“. Į seminarą susirinko daugiau nei 80 dalyvių.